Prevrat v Starom Meste, alebo kto má prsty v puči.

Autor: Jaroslav Ježek | 5.11.2009 o 12:00 | Karma článku: 6,88 | Prečítané:  1758x

Uz niekoľkokrát sa stalo že miestna rada nedoporučila niektoré materiály na rokovanie zastupiteľstva. Proste boli zlé, alebo nedopracované. A keďže existovala džentlmenská dohoda že materiály neschválené radou sa prerokovávať nebudú, museli sa prepracovať. No na poslednom rokovaní neprešli radou predaje majetku Starého Mesta v hodnote 2,8 milióna Eur. Čo zjavne tak naštvalo ľudí z Demokratického klubu ktorí v Starom Meste spolu so Smerom vládnu, že sa rozhodli miestnu radu rekonštruovať. Nie preto, že v nej sedeli zodpovední ľudia, ale preto že "vraj" nerešpektovala rozloženie politických síl.

V Starom Meste sa opakuje situácia v parlamente, kde opozícii proste neprechádzajú žiadne návrhy, nech by boli akokoľvek osožné pre občanov. Či už sú to návrhy k parkovacej politike, moje návrhy na riešenie internetu zadarmo pre občanov a návštevníkov, alebo akékoľvek naše pokusy o zabránenie výpredaja majetku Starého Mesta. Koalície sú rozmetané a rozhodovania sa ujal tandem Demokratický klub a Smer. Čo mi teda ale namôjveru pripadá divnô.

Čo sa teda vlastne udialo? Keďže návrhy na predaj neprešli miestnou radou, zjavne hrozilo nebezpečenstvo, že by aj ďalšie kontroverzné materiály nemuseli prechádzať. Takže hajde povyhadzovať z rady nepohodlných a doplniť si svojich. A aj sa tam stalo, pri pomere hlasov to ani inak dopadnúť nemohlo. Klub SDKÚ-DS si za takýchto okolností ani nenárokoval členstvo v rade. Zodpovednosť ze ďalšie predaje teda padá na hlavy ľudí fakticky vládnucich v Starom Meste. Aký je teda "demokratický" pomer zastúpenia politických strán v miestnej rade? Biedny. Dokonca sa stala kuriózna situácia, že Ondrej Dostál ktorý abdikoval, bol po hlasovaní do rady znova potvrdený. Takže je tam aj po výslovnom vzdaní sa členstva v rade. Z poslancov ktorí hlasovali proti rekonštrukcii rady je tam len jeden a aj ten nedobrovoľne.

Takže padli posledné zábrany a predaje môžu pokračovať bez nebezpečenstva, že by materiály mohli byť miestnou radou nedoporučené a zastupiteľstvom odsúhlasené. Je až komické, akí vedia byť poslanci terajšej tichej koalície zodpovední pri jednotnom hlasovaní a dochádzke ak sa jedná o predaj majetku. Nevravím že netreba predať občanovi pozemok pod garážou, ale prečo sa zbavovať hodnotných pozemkov a nehnuteľností? Ak si pamätáte titulok v novinách "Kto má prsty v puči?", tak ten už nie je aktuálny. Stačí si pozrieť hlasovanie a je jasné kto tam tie prsty má.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Keď Fico varuje pred komunistickými maniermi

Fico sa snaží, aby jeho sympatizanti udalostiam rozumeli čo najmenej.

Juhoafrický kmeň môže uniknúť imunite

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.


Už ste čítali?